przygotowanie do sprzedazy

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Pierwsze wrażenie, jakie wywołuje samochód, który zamierzamy sprzedać często przesądza o tym, czy w ogóle dojdzie do transakcji. Zarówno wrażenie wywołane „na żywo”, jak i to, które robi aukcja na popularnych portalach internetowych ma znacznie. W dzisiejszych czasach niezależnie, czy sprzedajemy samochód klasy premium czy małego kompakta, wbrew rozsądkowi, wygląd bardzo często ma większe znaczenie niż stan techniczny.

Powiedzenie mówi się, że „człowiek kupujemy oczami” i jak wynika z doświadczenia naszego oraz naszych klientów, ta teoria doskonale się sprawdza. Z naszą pomocą kompleksowo pomożemy Ci przygotować Twój samochód do sprzedaży.

Powiedźmy sobie jednak wprost. Wiele zależy od stanu samochodu. To jasne, że efektu lśniącego, perfekcyjnego nadwozia nie uzyskamy na starym, mocno zniszczonym lakierze, a pełen wycieków silnik bez pomocy mechanika nie zmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w wyglądający na całkiem sprawny. Ale już w przypadku w sprawnego, tyle że nieco brudnego i zaniedbanego auta sprawa jest znacznie łatwiejsza.

Schludny i czysty pojazd. To jest to o co nam chodzi. Robimy dokładnie to co jest konieczne i nic, poza tym.

Pierwszym krokiem, od którego należy zacząć to usunięcie rażących w oczy uszkodzeń, jak widoczne rysy, wgniecenia karoserii czy poplamiona tapicerka, które dają klientowi pole do popisu w kwestii obniżania finalnej ceny.

Przygotowując Twój samochód nienoszący rażących wad widocznych na pierwszy rzut oka, przede wszystkim stawiamy na czystość. Czystość lakieru, felg, wnęk drzwiowych i oczywiście higienę wnętrza. Klient oglądający czysty, schludny i błyszczący samochód automatycznie budują w głowie obraz pojazdu zadbanego i regularnie serwisowanego.