POWLOKI

POWłOKA CERAMICZNA

Ochrona ceramiczna lakieru przeznaczona jest dla osób, które z bardzo dużą starannością dbają o swój samochód, chcą zachować go w nienagannym stanie przez wiele lat oraz pragną zafundować mu produkty absolutnie z najwyższej półki.

Ceramika jest przede wszystkim bardzo trwała oraz posiada zdecydowanie najlepsze właściwości z pośród wszystkich możliwych ochron. W zależności od producenta, może ona utrzymywać się na lakierze nawet do 5 lat!

Jedną z ważniejszych cech  ceramiki jest nadanie lakierowi niesamowitego połysku oraz podbicie głębi koloru. Stwarza to wrażenie  samochodu oblanego warstwą szkła.

Bardzo ważną właściwością każdej powłoki zabezpieczającej, a w szczególności powłoki ceramicznej jet o wiele łatwiejsz i przyjemniejsze pielęgnowanie smochodu.

Właściwości antystatyczne oraz hydrofobowe sprawiają, że brud oraz inne zanieczyszczenia nie przylegają tak mocno do powierzchni karoserii, dzięki czemu w większości przypadków można usunąć je wodą pod wysokim ciśnieniem.

Najważniejszym jednak argumentem przemawiającym za ceramiką są właściwości ochronne. Ceramika osiągająca twardość 9H zapewnia ochronę lakieru przed mikro-rysami oraz działaniem tępych narzędzi. Nie jest to jednak ochrona pancerna. Mocne rysy (np.: po gwoździu) przebiją warstwę zabezpieczenia i porysują lakier. Natomiast uszkodzenia na skutek styczności np. z gałęziami z pewnością będą tworzyć się rzadziej bądź w ogóle.

Powłoka ceramiczna jest odporna również na ostrą chemię oraz na promieniowanie UV.

EFEKT HYDROFOBOWY

Powłoka odpycha wodę i zanieczyszczenia. Sprawia, że lakier brudzi się znacznie wolniej, a jego pielęgnacja staje się zdecydowanie łatwiejsza (odpychanie brudu).

ODPORNOŚĆ NA CHEMIKALIA

Powłoka chroni lakier przed chemicznymi czynnikami zewnętrznymi, zanieczyszczeniami drogowymi, ptasimi odchodami, owadami oraz promieniami UV

EFEKT SZKŁA

Idealna gładkość lakieru po zabezpieczeniu gwarantuje trwały i szklisty połysk, wydobywając jednocześnie głębię koloru.

OCHRONA DO 5 LAT!

Warstwa ochronna utrzymuje się nawet do 5 lat, zapewniając ochronę twojemu samochodowi na długie lata

POWłOKA KWARCOWA

Powłoka kwarcowa to tańsza forma zabezpieczenia lakieru samochodowego.

Jest zdecydowanie trwalsza i lepsza od wosku, ale nie ma co porównywać jej z ceramiką, która jest produktem o wiele lepszych właściwościach.
Na rynku znajduje się obecnie bardzo dużo różnych produktów kwarcowych, których ceny zaczynają się nawet już od 200zł.

Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, ponieważ są one dostępne w sprzedaży detalicznej. (ceramikę nakładają tylko autoryzowane studia detailingowe).

Powłoka kwarcowa cechuje się wytrzymałością do 1 roku. Zapewnia ograniczoną ochronę przed wpływem złych warunków atmosferycznych na karoserię. Powłoka kwarcowa podkreśla estetykę samochodu nadając głębi koloru oraz szklistości lakierowi.

Podobnie jak w przypadku zabezpieczenia powłoką ceramiczną, właściwości hydrofobowe i antystatyczne powodują spowolnienie brudzenia się samochodu oraz ułatwiają jego pielęgnację.

 

EFEKT HYDROFOBOWY

Powłoka odpycha wodę i zanieczyszczenia. Sprawia, że lakier brudzi się znacznie wolniej, a jego pielęgnacja staje się zdecydowanie łatwiejsza (odpychanie brudu).

POGŁĘKIENIE KOLORU LAKIERU

Powłoka pogłębia kolor lakieru, uwydatniając jego barwę oraz wyrazistość, sprawiając że samochód prezentuje się bardzie estetycznie.

OCHRONA DO ROKU

Zabezpiecz swój samochód na cały sezon i nie martw się o zmienne warunki pogodowe

wosk naturalny

Podstawową właściwością każdego wosku jest ochrona lakieru. Wosk nałożony na powierzchnię karoserii samochodu ma przede wszystkim chronić lakier przed wpływem niekorzystnych warunków środowiskowych np. promieniami słonecznymi. W ten sposób zabezpiecza kolor przed płowieniem.

Co ważne, lakier zabezpieczony woskiem nie będzie się tak szybko brudził, a jego pielęgnacja będzie ograniczała się do spłukania wodą pod ciśnieniem. Tym samym zaoszczędzisz czas potrzebny na mycie samochodu.

Oprócz ochrony lakieru, ważny jest również efekt wizualny. Zwykle kupujemy woski, które najlepiej wydobywają głębię koloru oraz nadają lustrzany połysk. Na rynku dostępne są woski dedykowane do ciemnych oraz jasnych kolorów lakieru. Zastosowanie tego typu wosków daje pewność, że otrzymasz najlepszy efekt głębi dla koloru swojego lakieru.

Woski naturalne charakteryzują się zwykle przyjemniejszym, neutralnym zapachem pozbawionym aromatów ropopochodnych (jak jest w przypadku syntetyków i hybryd). Świetnie sprawdzą się w okresie wiosenno-letnim.

EFEKT WIZUALNY

Wydobywa głębię koloru oraz nadają lustrzany połysk lakieru, sprawiając że samochód prezentuje się jak po wyjechaniu z salonu

OCHRONA LAKIERU

Chroni lakier twojego samochodu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi

UTRZYMUJE SIĘ DO 6 MIESIĘCY

Efekt działania wosku naturalnego utrzymuje się do 6 miesięcy. Najlepiej nakładać w okresie wiosna-lato.